WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

Wakacje rozpoczęliśmy czynnie i aktywnie. W dniach 19.07.-21.07.2021 r. mieliśmy przyjemność gościć panie: Katarzynę Humieniuk oraz Małgorzatę Kruszyńską – animatorki z zespołu Fundacji 5Medium.

W kolejnym dniu uczestnicy zajęć stali się Małymi Badaczami. Było kolorowo i wesoło. Wykonaliśmy bezpieczne eksperymenty chemiczne, które można zrobić w domu. Poznaliśmy przepis na „ciecz nienewtonowską” wiemy również jak stworzyć burzę w słoiku, wulkan i kolorowy deszcz.

Nie zabrakło również wspólnej wycieczki. W tym roku wybraliśmy się do Archipelagu Roztoczańskiego – Parku Żywiołów. To wyjątkowe miejsce, w którym za sprawą innowacyjnych technologii VR, AR i interaktywnych aplikacji dostępnych w Empirii, mogliśmy poczuć żywioły Roztocza i otaczającego nas świata.

Zajęcia kulinarne to kolejny sposób na spędzenie czasu z Biblioteką i GOK. Tematem zajęć było wykonanie pysznych gofrów. Dzieci samodzielnie pokroiły ulubione owoce. Z dodatkiem bitej śmietany i kremu czekoladowego smakowały wyśmienicie.

Odwiedziliśmy Izbę Pamięci w Grabowcu. Dzieci zapoznały się z eksponatami, pytały o nazwy przedmiotów, były ciekawe ich zastosowania. Żelazko z duszą, maszyna do pisania, broń były oglądane najchętniej. Wszyscy uczestnicy wpisali się do księgi pamiątkowe

Dzień z książką to czas pełen wrażeń. Dzieci poznały historię polskich pisarzy, którzy są patronami Roku 2021. Uczestnicy za pomocą starych książek i czasopism wykleili portrety pisarzy: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza.

Kolejna wycieczka to wyjazd do Laser Factory-Centrum Rozrywki w Zamościu gdzie wakacyjny dzień spędziliśmy na aktywnej i dobrej zabawie. Mogliśmy zmienić świat wirtualny w rzeczywistość. Dzieci skorzystały z całej oferty centrum. Najwięcej radości było przy paintballu laserowym, zostaliśmy podzieleni na siedem grup, założyliśmy kamizelki połączone z bronią laserową i rywalizowaliśmy o jak największą liczbę punktów. Uczestnicy byli zmęczeni ale zadowoleni z osiągniętych wyników gry. Tego dnia odpoczęliśmy i wspólnie zjedliśmy w KFC.

2021 - WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ