DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu-Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija bo czy jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś. Pluszowy miś… dzisiaj wręcz nie wyobrażamy sobie bez niego dzieciństwa, bajek, kołysanek, przytulanek… To tak powszechna w domu zabawka! To również bohater wielu komiksów, bajek, opowiadań, piosenek… Kto z nas nie zna Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Coralgola? Zapewne większość naszych dorosłych Czytelników posiada jeszcze pluszowe pamiątki swojego dzieciństwa.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 3 i 4 latki przybyły na spotkanie do biblioteki aby świętować urodziny Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego misia.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, były zabawy i zagadki związane z misiem. Kolejnym etapem spotkania było wyklejenie portretu Misia. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz pamiątkową naklejkę „Przyjaciel Pluszowego Misia”.