Emilia Kobiety z ulicy Grodzkiej 5

Piąta w cyklu powieść o klątwie, która wciąż ciąży nad rodziną.
Jest rok 1957. Weronika, córka Matyldy, dopiero wkracza w dorosłość, a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę, tak jak robiły to Wiktoria i Matylda – kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś, kogo wcześniej bardzo pokochała.
W powojennej rzeczywistości wszystko trzeba zaczynać od nowa. Matylda straciła swoją aptekę, a Julek, były pilot RAF-u, jest teraz kimś podejrzanym dla nowej władzy w Polsce. Powracają postaci z przeszłości, a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno, kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić, nie zważając na rodzinną klątwę, która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy.

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów.


Autor Olejniczak, Lucyna
Współtwórcy Olejniczak, Lucyna
Tytuł Emilia
Kobiety z ulicy Grodzkiej
5
ISBN 978-83-8123-383-5
Miejsce wydania Warszawa :
Wydawnictwo Prószyński Media,
Rok wydania 2018.
Objętość 485 stron ;
Rozmiary 20 cm.
Seria Kobiety z ulicy Grodzkiej / Lucyna Olejniczak ; 5
Hasła przedmiotowe Kraków (woj. małopolskie)
Paryż (Francja)
Powieść polska
Sagi
1901-2000
1945-1989