Tydzień z Internetem – „Wiadomości ze świata”

Jak narysować mapę świata z perspektywy Australii? Czy globalne ocieplenie to mit? Czy Kolumb naprawdę odkrył Amerykę? Z takimi między innymi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy kampanii Tydzień z Internetem. Akcja rozpoczyna się 19 marca w całej Europie. W Polsce jej tegorocznym motywem przewodnim jest krytyczne myślenie.
Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania, w którą co roku włącza się kilkadziesiąt krajów. Nasza biblioteka w dniu 20.03.2018 r. wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, zorganizowała spotkanie dla młodzieży licealnej. Był to warsztat, podczas którego uczestnicy wcielili się w rolę reporterek lub reporterów z redakcji „Wiadomości ze świata”. Mieli do wykonania cztery zadania, dzięki którym mogli przygotować kolejne wydanie artykułu.
Młodzież, która brała udział w warsztacie, miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Spojrzała na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy. Zobaczyła również, że przekazy medialne niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach oraz dowiedziała się, w jaki sposób można ocenić ich wiarygodność.


GALERIA

2018.03.20 - Tydzień z Internetem