FERIE ZIMOWE

Ferie zimowe 2017 już za nami. Przez 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku odbywały się zajęcia dla dzieci, które prowadzili pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabowcu.
Oferta zabaw skierowana do najmłodszych była różnorodna. Z lamusa wyciągnęliśmy gry planszowe, puzzle, warcaby, zrobiliśmy dużą matę do Twistera- zabawa była przednia. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości wokalne i odwagę w studio nagrań G-Sound- efekty wkrótce do usłyszenia.
Zima w tym roku stanęła na wysokości zadania i obficie sypnęła śniegiem. Byliśmy na sankach w Dańczypolu, atrakcją okazał się także dowóz na miejsce strażackim samochodem. W drugim tygodniu ferii ćwiczyliśmy jazdę figurową na lodzie w Zamościu, co prawda figury były raczej proste, wróciliśmy cali i zdrowi. Gdy mróz nieco zelżał próbowaliśmy lepić bałwana i zbudować igloo.
Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do chełmskiego aquaparku, gdzie spędziliśmy kilka godzin na niezłej zabawie. W pozostałe dni robiliśmy maski karnawałowe, dekoracje sali na zabawę, bawiliśmy się w kalambury, odgadywaliśmy tytuły bajek i ich autorów a na zakończenie piekliśmy mufinki z czekoladą. Zajęcia kulinarne poprowadziły Panie z KGW w Grabowcu Górze.
W ostatnią sobotę ferii- 28 stycznia, dzieci bawiły się na zabawie karnawałowej z Mikołajem.

K. Sawicka

2017.01.31 - FERIE ZIMOWE