Wachmistrz

Krew, zdrada i tajemnica.

Pierwsze wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukułki.

Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo Kripo do pomocy przydziela mu doświadczonego policyjnego wygę  –  wachmistrza Kukułkę. 

Obaj policjanci są tak różni od siebie jak woda i ogień. Początki współpracy nie są więc łatwe. Zwłaszcza, że w tym śledztwie nic nie jest oczywiste, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Chodzi o obsesyjny seks, seryjne morderstwa, handel żywym towarem –  a może o coś więcej? 

Gdzie szukać klucza do rozwiązania zagadki? Członkowie tajnej sekty, oszalali naukowcy eksperymentujący z ludzkim ciałem, zakonnice, które minęły się z powołaniem, szmuglerzy trzęsący gdańskim portem… Kto skrywa prawdę? A może jest ona bardziej okrutna niż podejrzewa Abell?  I czy może w pełni zaufać Kukułce? 

Na drugim planie sugestywny obraz miasta walczącego o przeżycie oraz  pieczołowicie oddany klimat tamtych niezwykłych lat. 

Rasowy thriller kryminalny z najwyższej półki. Literacka uwertura do bestsellerowej serii z radcą Abellem

Tytuł:Wachmistrz
Autor:Bochus Krzysztof
Wydawnictwo:Skarpa Warszawska
Język wydania:polski
Język oryginału:polski
Numer wydania:I
Data premiery:2020-10-14