Ferie zimowe 2023 z GOK i Biblioteką

W tym roku przerwa zimowa dla uczniów w województwie lubelskim przypadła w I terminie, w dniach 16-29 stycznia. Podobnie, jak w latach poprzednich, zorganizowaliśmy wspólne spędzenie czasu w naszym ośrodku, dla wszystkich zainteresowanych dzieci. Przeprowadziliśmy zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne, gry i zabawy integracyjne oraz 2 wyjazdy do Zamościa.

W pierwszym tygodniu ferii byliśmy w kinie Stylowy na filmie „Kot w butach”, natomiast na zakończenie wypoczynku pojechaliśmy do Parku Trampolin FORT JUMP i Mcdonalds. W dni zajęć zorganizowanych, gościliśmy od 22 do 30 dzieci w różnym wieku, poczynając od 4-latków, kończąc na uczniach kl.V. Efektem wspólnej pracy w czasie ferii, jest nagranie piosenki dla babci i dziadka, dyplomy dla najlepszych dziadków oraz bukiety wykonane z bibuły.

Ponadto, na zajęciach plastycznych robiliśmy pajęcze sieci, rozwijaliśmy wyobraźnię przy pomocy kleksa z tuszu, uczyliśmy się techniki kolażu. Podczas zajęć kulinarnych piekliśmy pizze, na które dzieci kroiły i układały ulubione składniki. Na deser, ozdabialiśmy pyszne pierniki, które dostarczyła nam z Caritas, pani Natalia Wiśniewska-Saluk. Dzieci mogły wyszaleć się z chustą, rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych, grać w kalambury i gry planszowe. Mamy nadzieję, że spędziliście miło czas i nabraliście energii do startu w nowy semestr edukacyjny 🙂