MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Mamy przyjemność poinformować państwa, że nasza biblioteka bierze udział w kolejnej odsłonie projektu „Mała książka- wielki człowiek.” Uczestnikiem projektu może być każde dziecko w wieku 3-6 lat. Dzieci, które brały udział w poprzedniej edycji mogą przystąpić do projektu po raz drugi.

W ramach projektu dzieci otrzymają wyprawki czytelnicze, składające się z Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców.

Do udziału w projekcie konieczne jest zapisanie dziecka do biblioteki. Uczestnik projektu otrzymuje naklejkę za odwiedzenie biblioteki z wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Kampania społeczna Mała Książka – Wielki Człowiek realizowana jest przez Instytut Książki, a dofinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jak przystąpić do projektu „mała książka – wielki człowiek”?

Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji.

Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁAKSIĄŻKA–WIELKICZŁOWIEK.

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą w prezencie! Znajdziecie w niej książkę Krasnal w Krzywej Czapce, broszurę Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki
– jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętniej po nią sięgnie po powrocie do domu.

Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK,
bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!